Bezpieczeństwo

Tworzymy place zabaw dla dzieci w oparciu o wykorzystanie bezpiecznych materiałów oraz połączeń komponentów. Dbamy o zastosowanie solidnych rozwiązań w przypadku schodów, podestów i słupów oraz innych elementów stanowiących bazę konstrukcyjną. Troszczymy się o to, aby miejsca połączeń elementów metalowych z częściami z tworzywa sztucznego były odpowiednio mocne i trwałe. Ponadto metalowe place zabaw są wykonane z części, które pokrywa stal cynkowana, chromowana i malowana proszkowo, co ogranicza jej podatność na korozję. Za stabilność konstrukcji odpowiadają słupy i śruby ze stali nierdzewnej.

Nasze place zabaw są tak zaprojektowane i wykonane, aby cały czas stymulować rozwój psychomotoryczny dzieci. Aby wasze dzieci miały zapewnione jak największe bezpieczeństwo podczas zabawy przy naszych komponentach ściśle współpracujemy z takimi jednostkami certyfikującymi jak :

Instytut Nadzoru Technicznego

INT wydaje certyfikaty na place zabaw zgodnie z normami PN_EN 1176, poddając dokładnej analizie konstrukcję komponentów. Certyfikat wydawany przez INT potwierdza, że nasze wyroby wykonane są zgodnie z poszanowaniem wskazanych norm i są bezpieczne. Certyfikacji poddawane są zestawy zabawowe, karuzele, huśtawki, zjeżdżalnie, urządzenia kołyszące, sieci przestrzenne, kolejki linowe, całkowicie obudowane urządzenia do zabawy i nadmuchiwany sprzęt do zabawy. Poddając nasze komponenty certyfikacji przez INT mamy pewność, że dokonana zostanie ekspercka analiza. Oznacza to wzrost bezpieczeństwa i konkurencyjności produktu oraz wzrost zaufania klientów do produktu.

TÜV SÜD

Firma specjalizuje się od ponad 130 lat w badaniu i potwierdzaniu bezpieczeństwa w wielu branżach, wydając certyfikacje także dla placów zabaw. Jako producenci zabiegamy o przeprowadzenie procesu certyfikacji, ponieważ dzięki sprawdzonym procedurom TÜV SÜD oszczędzamy czas i pieniądze. Przede wszystkim jednak zależy nam na minimalizowaniu ryzyka dzięki osiągnięciu jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa oraz jakości określonych przez wyśrubowane normy certyfikacji. Dzięki współpracy z ekspertami oraz certyfikacji zwiększamy konkurencyjność naszej oferty. W ramach przeprowadzanych przez TÜV SÜD czynności nasze place zabaw poddawane są badaniom pod kątem bezpieczeństwa mechanicznego, funkcjonalnego i chemicznego.

TÜV Rheinlnd Polska

Jednostka należy do czołowych w Polsce firm certyfikacyjnych i badawczych. Przeprowadza między innymi kontrole placów zabaw w zgodzie z normami PN-EN1176 i PN-EN 1177. Jednostka wykonuje kontrole rutynowe (poprzez oględziny – 1 raz w tygodniu), funkcjonalne (sprawdzające stopień zużycia 1-3 miesiące), podstawowe (coroczne). W przypadku placów zabaw badania znajdują zastosowanie przy kontrolowaniu bezpieczeństwa huśtawek, zjeżdżalni, lin, karuzeli, bujaków, drabinek do wspinania. Certyfikacja tych elementów to aktywne zapobieganie wypadkom.